Maszyny Pakujące

Nasza oferta przewiduje nowe maszyny pakujące, wytworzone na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, nie regenerowane. Każde urządzenie jest projektowane i wytwarzane na zamówienie Klienta i dostosowane ściśle do ustalonych w zamówieniu parametrów. Projektowanie i budowa maszyn na zamówienie jest naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem, zapewniającym najlepszy efekt pakowania i minimalną awaryjność urządzeń. Ważny jest również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny który sprawnie wymieni zużyte podzespoły na oryginalne elementy wysokiej jakości.

Zeby zrozumieć dlaczego warto zainwestować w nowe maszyny pakujące przyda się nam krótka kalkulacja opisana poniżej.

Maszyny pakujące są przystosowane do pracy ciągłej, warto więc zauważyć, że po 10 letniej eksploatacji maszyna pracująca załóżmy 200 dni w roku 16h na dzień ma przepracowane 32 000 motogodzin. Jeśli wykonuje 50 cykli na minutę to przez 10 lat w takim natężeniu pracy wykona 32 000 x 60 min. x 50/min = 96 000 000, tak prawie sto milionów taktów… Oczywiście gdybyśmy liczyli dokładnie to zawsze zdarzy się zatrzymanie podczas pracy ale nie zmienia to znacznie wyniku. Porównajmy więc maszynę pakującą z nowym salonowym autem … Zakładamy, że średnia prędkość auta podczas 10 lat eksploatacji to 60 km/h. Auto które miało by pracować 10 lat, 16h na dobę przejechało by 1 920 000 km. Pytanie które nowe by przejechało?

Oczywiście dochodzi kwestia remontów maszyny i porównywanego auta jednak najczęściej naszą psychologiczna granicą po której auto sprzedajemy w obawie o kosztowne i rozległe awarie jest ok 300 000 km przebiegu a to w przeliczeniu około 5000 motogodzin…

Wracając do maszyn pakujących przystosowanych do pracy ciągłej, mimo wszystko nasuwa się pytanie czy warto kupować maszyny używane?

Zapraszamy do zamówienia nowych, solidnych, polskich automatów pakujących o których kilka słów zamieściliśmy poniżej.

Kartoniarki start-stopowe pionowe i poziome

To maszyny pakujące zaprojektowane do umieszczania jednostkowego produktu w kartoniku a następnie zamknięciu opakowania na zatrzask lub klejenie. Produkt w zależności od jego charakterystyki umieszczany jest w pozycji pionowej lub poziomej. Cechą charakterystyczną automatów start-stopowych jest skokowe przemieszczanie się opakowania z umieszczonym wewnątrz produktem, od stacji do stacji na których następuje kolejna czynność zamykania opakowania.

Wydajność maszyn start-stopowych najczęściej nie przekracza 60 opakowań na minutę.

Zapytaj o produkt

Kartoniarki kontynuacyjne

Podobnie jak kartoniarki start-stop, automaty kontynuacyjne zamykają jednostkowy produkt w opakowaniu. Maszyny pakujące kontynuacyjne charakteryzuje jednostajny ruch opakowania wraz z produktem na drodze zamykania kartonika. Wydajnośc maszyn jest znacznie wyższa i średnio wynosi od 50-300 kartoników na minutę. Szybkość pakowania podobnie jak poprzednio zależy od rodzaju produktu, jego wielkości wagi, kształtu. Dla porównania inną szybkość będzie można osiągnąć pakując np kulki szklane luźno umieszczone w foliowym zgrzewanym obustronnie woreczku a inną wydajność osiągniemy na opakowaniu ciastek w plastikowej foremce usztywniającej produkt. Naturalnie ciastka zapakujemy szybciej.

Zapytaj o produkt

Maszyny do pakowania zbiorczego – casepacker

Nazywane również kartoniarkami zbiorczymi, charakteryzują się pobieraniem jednostkowych opakowań z kartoniarek jednostkowych, grupowaniu opakowań i umieszczaniu ich w kartonie zbiorczym. Grupowanie kartoników jednostkowych może odbywać się jednowarstwowo lub wielowarstwowo, oznacza to, że jeśli w kartonie zbiorczym maszyna umieści kilka warstw jednostkowych kartoników. Szybkość pakowania zależy nie tylko od wymiarów kartonu zbiorczego i wymiarów kartoników jednostkowych ale również od ilości produktów pakowanych zbiorczo i ich ilości docierającej do automatu pakującego zbiorczo.

Zapytaj o produkt

Zaklejarki kartonów

Maszyny pakujące zbiorczo wymagają na końcu drogi pakowania zaklejenia kartonu zbiorczego, najczęściej taśmą klejącą. W przypadku pakowania zbiorczego ręcznie dużym ułatwieniem jest zaklejanie kartonu przez automat. Zaklejarki kartonów są prostymi urządzeniami o wydajności dostosowanej do potrzeb pakowania zbiorczego. Eksploatacja i zakup kształtują się na poziomie pozwalającym na szybki zwrot z inwestycji porównując koszt pracownika lub pracowników wykonujących zaklejanie w sposób tradycyjny.

Zapytaj o produkt

Zautomatyzowane stanowiska wspomagające pakowanie ręczne

Niektóre produkty bardzo trudno pakować maszynowo, dodatkowo wolumen produkcyjny jest na tyle mały, że zakup automatu pakującego jest nieuzasadniony ekonomicznie. Problem pojawia się kiedy z jednej strony produktu jest za mało, jest zmienny wymiarowo, pakowany jest sezonowo, co wyklucza pakowaczkę automatyczną a z drugiej strony do realizacji planów produkcyjnych po obliczeniu wydajności pracowników okazuje się, że potrzeba kilkanaście osób. W takie sytuacji warto przeanalizować zakup zautomatyzowanego stanowiska do pakowania ręcznego. Maszyny pakujące tego typu projektuje się z myślą o przyśpieszeniu pakowania ręcznego poprzez wykonanie czynności powtarzających się przez automat. Skomplikowane ruchy wykonuje człowiek, jednak średnio połowa czynności pakowania wspomagana jest przez maszynę co pozwala na zmniejszenie ilości osób potrzebnych do pakowania, lub przy zakupie kilku stanowisk znaczne przyspieszenie w realizacji produkcji. Ważną cechą stanowisk do pakowania ręcznego jest ich z założenia wysoka skalowalność, pozwalająca na szybkie zmiany wymiarów pakowanych produktów.

Zapytaj o produkt

Celofoniarki

Bardzo wiele przedmiotów wymaga pakowania w folię celofanową, dobrym przykładem są kosmetyki, pudełka z czekoladkami, płyty CD/DVD. Folia celofanowa zapobiega dostawaniu się wilgoci, uwalnianiu zapachów, zabezpiecza przed przypadkowym otwarciem. Celofoniarki to wyspecjalizowane maszyny pakujące do umieszczania produktów w foliowej kopercie. Dlaczego w kopercie ? Otóż Celofoniarka pobiera folię z rolki, ucina odpowiednią długość folii i zawija produkt w folię składając ją na górze i dole tak jak kopertę.

Wydajność celofoniarek waha się od 20 do 50 szt  zapakowanego produktu na minutę w zależności od charakterystyki produktu.

Zapytaj o produkt

Nalewarki automatyczne i półautomatyczne

Automaty napełniające butelki cieczą, to również maszyny pakujące, w tym przypadku ciecz w butelki. Oprócz dokładnego odmierzenia ilości dozowanej cieczy, nalewarka automatyczna pobiera automatycznie butelki i nakrętki z podajników następnie zamyka butelkę automatycznie. W zależności od zamawianej wydajności nalewarki mogą osiągać od 10 300 butelek na minutę.

Zapytaj o produkt

Etykieciarki

Mogą występować z nalewarkami, lub innymi maszynami pakującymi. Zadaniem etykieciarki jest umieszczenie na ściance produktu etykiety zawierające dane opisujące np. dany produkt, jego skład i pozostałe wymagane informacje. Projektowane etykieciarki posiadają wydajność dostosowaną do szybkości roboczej nalewarki.

Zapytaj o produkt

Systemy formowania tacek, kartoników

Wykorzystuje się kiedy z płaskiego, odpowiednio dociętego arkusza tektury, maszyna pakująca ma wytworzyć tackę do ustawienia produktów. Często do systemu formowania tacek dołączany jest moduł foliowania zapakowanego zestawu, lub zautomatyzowany zestaw do umieszczania produktów na tacce. Ważnym czynnikiem wydajności urządzenia jest poziom skomplikowania zamknięcia tacki – im wyższy tym prawdopodobne jest, że maszyna będzie musiała wykonać więcej ruchów. kolejna kwestia to zmiana tacek na nie tylko inny rozmiar ale inny sposób zamykania. Jeśli maszyna ma obsługiwać różne typy tacek należy na początku negocjacji wyjaśnić tą kwestię, mając na celu brak problemów przy przezbrojeniu maszyny.

Zapytaj o produkt

Roboty przemysłowe z osprzętem

Roboty przemysłowe są najnowszymi maszynami i obecnie najbardziej zaawansowanymi technologicznie, które można wykorzystywać w produkcji, wytwarzaniu, spawaniu, pakowaniu produktów. Ramie robota wyposaża się w odpowiednie osprzęty na jego końcu, pozwalające na chwytanie przedmiotów. Zaletą robotów jest wysoka szybkość przy zachowaniu precyzji, duża siła pozwalająca na ponoszenie ciężkich elementów, wysoka skalowalność robotów pozwalająca na zamówienie wymiaru robota dopasowanego do planowanego pola roboczego.

Zapytaj o produkt

Dozowniki produktów sypkich

Dozownik produktów sypkich żeby spełnił oczekiwania powinien być wyposażony w wysokiej jakości czujniki wagi pozwalające na precyzyjny pomiar dozowanego proszku. Dozowniki należy dobierać ściśle do zastosowania, w przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.

Zapytaj o produkt

Przenośniki taśmowe

Urządzenia spotykane praktycznie w każdej dziedzinie życia, oczywiście my koncentrujemy się na osprzęcie maszyn  pakujących w których przenośniki mogą transportować zapakowane produktu, półprodukty lub produkty bazowe. Przenośnik może być wykonany z materiałów spełniających wysokie standardy higieniczne. Szybkość pracy zależy od ustawienia napędów. Każdy przenośnik należy dopasować ściśle do zastosowania.

Zapytaj o produkt

Stoły indeksujące z osprzętem

Najczęściej wykorzystywane w kartoniarkach i innych maszynach charakteryzujących się skokowym trybem pracy. Dostarczane z osprzętem lub w wersji podstawowej.

Zapytaj o produkt